Jak balit nože a další ostré předměty – zapomeňte na různé textilie, kuchyňské chňapky, utěrky, ručníky nebo dokonce noviny. Pro tyto účely je ideální kuchyňská papírová utěrka nebo alespoň dvouvrstvý toaletní papír. Řešení levné, rychlé a praktické. Takto balte každý nůž jednotlivě a ty pak můžete balit spolu s jinými věcmi do krabic, aniž by něco svým ostřím poškodily.
Oděvy na ramínkách – z ramínek je nesundávejte, naopak ramínka přitiskněte k sobě a vložte je do igelitového pytle a přebalte dvěma vrstvami bublinkové fólie. Fólie pomůže zachovat oděvy v původním stavu, aniž byste je museli žehlit či dávat do čistírny.
Organizace sbalených krabic – sbalíte-li prvních pět krabic, máte pocit, že si každou z nich dobře pamatujete, a že pak bez problémů budete vědět, kde co je. Na to ale nespoléhejte, u dvacáté krabice již zapomenete, co je v té první. Každou z nich popisujte, ale ještě lépe – značte si je čísly a čísla si poznamenejte do papírového bloku (ne do mobilu – ten může selhat, ale blok nikoli). Podrobný popis, co v jaké krabici je, vás sice trochu zdrží, ale pečlivost se vyplácí. Na závěr totiž dle rozpisu určíte priority, která krabice se bude vybalovat jako první, druhá, třetí, desátá, dvacátá.
Z praxe se osvědčilo řešení, kdy se všechny krabice vyskládají do jedné místnosti dle priorit – stěhovací firma levného stěhování Praha vám je tam umístí podle vašeho rozpisu (dle čísel) tak, aby ty prioritní byly v popředí. Na některých webech se uvádí jako dobrý tip značit krabice dle místností, např. barevně, a ukládat je tam, ale tím se všechny místnosti ucpou a zahltí věcmi a budete z toho v depresi. Lepší je obětovat jednu místnost (nejméně využívanou) a odtud krabice vybalovat postupně. Nebudete si tolik připadat jako ve skladišti a vybalování vám určitě několik dnů potrvá.