K bytovému komfortu výrazně přispívá mimo jiné i sedací souprava. Umíte si představit, že byste měli v obývacím pokoji pět tvrdých dřevěných židlí, před nimi položený konferenční stolek a takto hostili své přátele, kteří k vám zavítají na návštěvu? Posadit se do křesla nebo na sedačku tedy zpravidla považujeme za naprosto samozřejmé. A teď vám položíme všetečnou otázku: „Jak jsou na tom vaše sedačka a křesla v obýváku, co se týče čistoty?“ Kdy naposledy jste nechali tento nábytek čistit strojem? A proč se vlastně čištění čalounění a pohovek v Praze provádí?
Pot a prach – vzduchem neustále poletují prachové částice. Tento jev je naprosto přirozený a nedá se mu zabránit. Prach postupně usedá na dřevěný nábytek, odkud jej snadno setřeme hadříkem, ale u čalouněného nábytku je to obtížnější – ten pouze vysáváme vysavačem, což ovšem k odstranění prachu nestačí, neboť se nalepí na textilní vrstvu a vysavač nemá takový výkon, aby jej odtud dostal. Společně s prachem se na čalounění sedaček http://www.kinosvetozor.cz/adopce/ a křesel lepí náš pot – z dlaní, předloktí, stehen, lýtek či chodidel a ve spojení s prachem tu vytváří mazlavou lepkavou vrstvu. Po určité době začne čalounění měnit barvu – zešedne a může vám připadat jakoby zašlé. A to je vhodná chvíle zamyslet se nad tím, zda by se nevyplatilo nechat tyto povrchy důkladně vyčistit.
Bakterie – situace je ještě složitější v tom smyslu, že se různými nečistotami živí některé kmeny bakterií a ty produkují výkaly. Kupříkladu známý odér v podpaží nebo na chodidlech je dán právě činností bakterií, které rozkládají lidský pot. To ovšem znamená, že bakteriální rozklad nečistot může způsobit i zápach vašeho koberce nebo čalounění sedací soupravy, a tak tu máme další důvod k tomu nechat tyto povrchy vyčistit strojem. Zároveň se tím zabrání rozmnožování různých patogenů, které by mohly způsobit i závažná onemocnění.